NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Inwestycje, na które setki tysięcy nowojorczyków czekały od dawna. $ 150 mln dla parków w uboższych okolicach NYC

Inwestycje, na które setki tysięcy nowojorczyków czekały od dawna. $ 150 mln dla parków w uboższych okolicach NYC

20.08.2016, godz. 00:00
drzewa, alergia, park
foto: Super Express

To wiadomość, z której ucieszą się tysiące nowojorczyków. Pięć miejskich parków – położonych w „nieciekawych” okolicach i z tego powodu omijanych w inwestycjach – nie tylko będzie bezpieczniejszych ale wzbogaci się m.in. o różne atrakcje jak boiska, ścieżki rowerowe i joggingu. Wszystko dzięki specjalnemu funduszowi opiewającemu aż na 150 milionów dolarów.

Zainicjowany przez nowojorską Anchor Parks Initiative program koncentruje się na inwestycjach w parkach, które nie otrzymują prywatnych donacji. Teraz pieniądze na udoskonalenia otrzymają: St. Mary's Park na Bronksie, Highbridge Park na Manhattanie, Betsy Head Park na Brooklynie, Astoria Park na Queensie oraz Freshkills Park na Staten Island. Każdy z parków otrzyma po równo 30 milionów dolarów, które zostaną odpowiednio zainwestowane, tak by lepiej służyć mieszkańcom. A nie jest ich mało, bowiem z danych miejskich wynika, że w obrębie parków mieszka średnio po ponad 700 tysięcy nowojorczyków.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: