NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Inwestycja goni inwestycję – teraz nowy, luksusowy apartamentowiec! Wykupują Greenpoint

Inwestycja goni inwestycję – teraz nowy, luksusowy apartamentowiec! Wykupują Greenpoint

31.05.2014, godz. 00:00
brooklyn, NYC,
foto:

Od kolejnych doniesień o planach budowy nowych mieszkań na Greenpoincie kręci się w głowie! Dopiero co sprzedano budynek, w którym powstanie hotelik, później – jak ujawniliśmy – chiński deweloper zakupił wielkie industrialne tereny, gdzie chce stawiać wieżowce, a teraz sprzedano gmach po byłej fabryce, który ma być zamieniony w apartamentowiec!

Budynek znajdujący się przy 49 Dupont Street, pomiędzy Manhattan Avenue i Franklin Street na Greenpoincie – został sprzedany za 23.3 miliony dolarów. Już wkrótce deweloper rozpocznie jego przebudowę i w miejscu stojącej bezużytecznie od 10 lat fabryki będzie apartamentowiec z luksusowymi mieszkaniami.


Jak już wcześniej informowaliśmy, pobliski teren znajdujący się obok tej nieruchomości, a także kilka innych parceli na greenpoinckim nabrzeżu, został kupiony przez Bo Jin Zhu. To jest przedsiębiorca, który posiada nieruchomości m.in. na Manhattanie.
Według Berel Nagel, brokera Kalmon Dolgin Affiliates (to on negocjował przy sprzedaży bezużytecznej fabryki), inwestorów przyciąga świetne położenie Greenpointu i charakter dzielnicy a także wygodne połączenie z Brooklyn-Queens Expressway, Williamsburg Bridge oraz East River Ferry i metrem.


Zdaniem tego samego specjalisty, kolejne inwestycje – i to nie tylko w budynki mieszkaniowe – są tylko kwestią czasu. Żeby tylko Polacy mieszkający na Greenpoincie mieli jak najwięcej z przedsięwzięć realizowanych przez „grube ryby” finansjery.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: