NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Instytut Piłsudskiego oficjalnie na Greenpoincie

Instytut Piłsudskiego oficjalnie na Greenpoincie

28.06.2015, godz. 19:58
Instytut Józefa Piłsudskiego
Instytut Józefa Piłsudskiego, Nowy Jork, Polonia, Greenpoint foto:

Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce oficjalnie zainaugurował działalność w nowej, greenpoinckiej siedzibie. Z tej okazji w budynku mieszczącym się przy 138 Greenpoint Avenue odbyła się kameralna uroczystość.

– Cieszę się, że mogę wszystkich gości powitać w nowej siedzibie naszej instytucji – mówiła na rozpoczęciu uroczystości prezes Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce dr Magda Kapuścińska. – Dzisiejsze spotkanie, to przede wszystkim okazja, aby podziękować osobom, dzięki którym Instytut znalazł na Greenpoincie swój nowy dom. W szczególności dziękujemy Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, bez pomocy której nie byłoby to możliwe.  
W uroczystości wzięło udział kilkadziesiąt osób; artyści, biznesmeni, adwokaci oraz przedstawiciele wielu polonijnych instytucji i organizacji. Polskie władze reprezentowała konsul Alicja Tunk z Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku.
Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce jest jedną z najważniejszych polskich placówek naukowo-kulturalnych poza granicami kraju. Istnieje od 1943 roku i przez wiele lat miał swoją siedzibę przy 2 Alei na Manhattanie.

Tekst i foto Marcin Żurawicz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: