NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Inny niż wszystkie. Festiwal ulicy na Greenpoincie

Inny niż wszystkie. Festiwal ulicy na Greenpoincie

30.08.2014, godz. 19:25
Inny niż wszystkie. Festiwal ulicy na Greenpoincie
foto:

Przed Polonią jedyny w swoim rodzaju festiwal uliczny. Już 20 września, w godzinach 11.00-17.00 na ulicy Leonard przy Bibliotece Brooklyńskiej na Greenpoincie w ramach projektu „Greenpoint. Przemiany” odbędzie się Festiwal Ulicy. Organizatorzy stawiają na ofertę kulturalną oraz rekreacyjno-sportowe atrakcje dla uczestników.

W czasie festiwalu odbędzie się kilka koncertów – występ tria smyczkowego z organizacji Opportunity Music Project, które wykona repertuar składający się z wielu polskich utworów folkowych. Wystąpi również kapela ludowa Polish American Folk Dance Company w regionalnych strojach, która zaprezentuje utwory z różnych regionów Polski, z przyśpiewkami. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentują także uczniowie KOBO MUSIC Studio z Greenpointu.

- Prawdziwą gratką będą wystawy. W tym wystawa „Greenpoint kiedyś i dziś” łącząca prace grupy amatorów-fotografów oraz niezwykłe i wcześniej niepublikowane fotografie Wojciecha Kubika przedstawiające Greenpoint w latach 80. Będzie także wystawa prac młodych fotoreporterów, uczestników warsztatów „Fotokolaże” przeplatana zdjęciami ich rówieśników z różnych zakątków świata – Ekwadoru, Nikaragui i innych – wylicza Marta Pawlaczek Vice President of the Board  Culture Shock Foundation.  

Nie zabraknie , stoisk z rękodziełem oraz pysznym jedzeniem, a także lokalnych organizacji pozarządowych. Więcej o projekcie: www.facebook.com/greenpoint.przemiany, www.cultureshock.pl/greenpoint-przemiany-festiwal-ulicy

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: