NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy INGLOT rozbłysnął na Times Square

INGLOT rozbłysnął na Times Square

13.06.2013, godz. 02:00
INGLOT
foto:

Polski akcent na Skrzyżowaniu Wszechświata! Od wtorku na nowojorskim Times Square można podziwiać nowy billboard reklamujący znaną polską markę - firmę kosmetyczną Inglot. Uroczyste włączenie reklamy odbyło się w 58. rocznicę urodzin zmarłego w lutym bieżącego roku założyciela firmy Wojciecha Inglota.

Billboard zawisł dokładnie nad sklepem firmy przy 75 9th Ave. Wcześniej znajdowała się tam winylowa tablica podświetlana reflektorami. Nowy to cudo techniki świetlnej. Ekran mierzy blisko 200 m2 i waży ponad 11 ton. Złożony jest z 1 764 000 diod i ma 588 pikseli. Doskonale pasuje do zabieganego i tętniącego życiem w dzień i w nocy serca Manhattanu.

Część formalna uroczystego "odpalenia" billboardu odbyła się w położonym nieopodal hotelu Renaissance. Spotkanie pracowników firmy, przybyłej z Polski najbliższej rodziny Wojciecha Inglota oraz zaproszonych gości było również okazją do wspomnień i symbolicznego urodzinowego toastu w intencji twórcy kosmetycznego imperium.

Brat Wojciecha Zbigniew w przygotowanej specjalnie na to wydarzenie prezentacji pokazał na zdjęciach miejsca (m.in. w Przemyślu i Krakowie), gdzie jego nieżyjący już brat wychowywał się, uczył, pracował i mieszkał.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: