NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Infolinia dla imigrantów. Tu dzwoń w sprawie amnestii

Infolinia dla imigrantów. Tu dzwoń w sprawie amnestii

11.02.2015, godz. 03:00
imigracja, ICE,
foto:

Imigranci chcący skorzystać z ochrony przed deportacjami jaką zaproponował im prezydent Barack Obama (53 l.), będą mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat amnestii – procedur, wniosków, wymogów, korzyści i konsekwencji – dzwoniąc na specjalną infolinię. Ponadto za jej pośrednictwem będą mieli również możliwość zgłaszania wszelkich skarg - donosi „Washington Post”.

Departament Bezpieczeństwa Kraju (Homeland Security Department – DHS) zlecił uruchomienie połączeń w urzędach federalnych, będących pod jego  jurysdykcją, a które będą – bezpośrednio lub pośrednio – obsługiwać imigrantów. Gorące linie zostały, lub wkrótce zostaną, uruchomione w oddziałach U.S. Citizenship and Immigration Services, które będą przerabiać wnioski chętnych do amnestii oraz w oddziałach Customs and Border Protection, Border Patrol i U.S. Immigration and Customs Enforcement.

Jak podaje „Washington Times”, administracji prezydenta zależy na tym, aby każdy imigrant był dobrze poinformowany i obsłużony, oraz by nie padł ofiara oszustów i nie był dyskryminowany z powodu braku statusu, co będzie musiał ujawnić decydując się na przystąpienie do programu Baracka Obamy.

Numery telefonów można będzie znaleźć na stronach internetowych poszczególnych urzędów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: