NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Impreza z medalistką i niespodziankami

Impreza z medalistką i niespodziankami

22.03.2014, godz. 02:00
Justyna Kowalczyk wróciła do Polski zmęczona, ale szczęśliwa ZDJĘCIA
foto:

Przed nami kolejny, już 79. Bal Fundacji Kościuszkowskiej, będący jedną z najbardziej prestiżowych wydarzeń w kalendarzu polonijnych imprez. Tegoroczny będzie miał nieco nostalgiczną nutę. Po ponad pięciu latach z organizacją żegna się bowiem jej prezes Alex Storożyński, który ogłosi w słynnym hotelu Waldorf Astoria swojego następcę.

Na bal zaprosił też wyjątkowych gości. Wśród nich jest złota medalistka olimpijska - Justyna Kowalczyk, śpiewaczka występująca w Metropolitan Opera - Edyta Kulczak, aktor i reżyser - Omar Sangare, jazzmanka - Urszula Dudziak, aktorka - Małgorzata Potocka, fotograf Ryszard Horowitz oraz dziennikarz telewizji NBC - Tom Llamas.

- To będzie wzruszający dla mnie bal. Ale zapewniam, że pozostawiam jedną miłość dla drugiej - mówi Alex Storożyński, który oficjalnie ustępuje ze swojej funkcji w maju i - jak dodaje - poświęci się realizacji filmu dokumentalnego o Tadeuszu Kościuszce, nad którym pracuje już od jakiegoś czasu, a także pisaniu książki o gen. Kazimierzu Pułaskim. Z Fundacją Kościuszkowską będzie nadal związany, ale już jako członek Rady Powierników.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: