NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Imigranci chcą zmian! Republikanie też za reformą

Imigranci chcą zmian! Republikanie też za reformą

18.02.2014, godz. 02:00
Imigracja. Wujek Obamy walczy z deportacją
foto:

Republikański senator z Arizony John McCain (77 l.) nie traci nadziei, że reforma imigracyjna stanie się rzeczywistością jeszcze w tym roku. Współautor senackiego projektu kompleksowej ustawy ciągle wierzy w zdrowy rozsądek swoich partyjnych kolegów z Izby Reprezentantów. Ostrzega ich jednocześnie, że nie przyjęcie reformy oznaczać będzie dla nich praktycznie koniec kariery politycznej!

– Partia Republikańska musi działać i to bardzo szybko. Nie możemy zapominać, że zbliżają się wybory. Jeżeli zniechęcimy do siebie środowisko imigrantów, szanse na zachowanie obecnego układu w Kongresie są bardzo małe. Nie możemy się alienować od Latynosów, ani żadnej innej grupy etnicznej – mówił senator McCain. – Wierzę, że moi koledzy zdają sobie z tego sprawę, w końcu przestaną się spierać i zabiorą do pracy. Wszyscy wiemy, że reforma imigracyjna to coś, co już dawno powinno zostać przeprowadzone. Obecny system pochodzi z zamierzchłych czasów – mówił dalej polityk.

Dodał też, że jego zdaniem członkowie Izby Reprezentantów uporają się ze swoimi odmiennymi opiniami co do kształtu reformy imigracyjnej jeszcze przed listopadowymi wyborami. Czy tak faktycznie się stanie? Pożyjemy, zobaczymy...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: