NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Imigracyjna koalicja 30 włodarzy amerykańskich miast. Burmistrzowie pomogą Obamie z amnestią

Imigracyjna koalicja 30 włodarzy amerykańskich miast. Burmistrzowie pomogą Obamie z amnestią

10.12.2014, godz. 00:00
U.S. Immigration and Customs Enforcements, usa, imigracja,
foto:

Pomożecie? Pomożemy!... Burmistrzowie blisko 30 miast stworzyli imigracyjną koalicję i obiecali prezydentowi, że pomogą w jego amnestii. Zapowiedzieli, że zrobią wszystko co w ich mocy, by imigranci mogli sprawnie, łatwo i bez narażania na dodatkowe koszty skorzystać z dyrektywy Baracka Obamy (53 l.).

W koalicji nie zabrakło burmistrza naszej metropolii, Billa de Blasio (53 l.). Zapowiedział on podczas konferencji, że – poza tym co miasto już i tak robi dla imigrantów – rozszerzona zostanie współpraca miejskiej agencji do spraw imigrantów z lokalnymi organizacjami a także szkołami.

W każdej dzielnicy powstaną centra informacyjne, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać wszelką pomoc. Mają tam również być obecni adwokaci, którzy za darmo bądź za niewielką opłatą nie tylko odpowiedzą na wszystkie pytania i potwierdzą, czy dana osoba kwalifikuje się na amnestię Obamy ale także pomogą skompletować i wypełnić niezbędne dokumenty.

W ten sposób włodarze miast chcą uniknąć wszelkich nadużyć ze strony nieuczciwych doradców imigracyjnych, którzy już zwęszyli źródło szybkiego i łatwego dochodu.

Wśród miast, jakie znalazły się w koalicji, poza Nowym Jorkiem są: Atlanta, Boston, Buffalo, Charlotte, Dayton, Hartford, Houston; Jersey City, Los Angeles; Louisville, Madison, New Haven, Newark, Philadelphia, Pittsburgh, Providence, Salt Lake City, San Francisco, Santa Fe, Schenectady, Seattle, Syracuse, Tacoma oraz Washington, D.C.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: