NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Imigracja do Stanów. Rekordowa liczba zatrzymanych nielegalnych

Imigracja do Stanów. Rekordowa liczba zatrzymanych nielegalnych

11.10.2014, godz. 18:01
reforma, imigracja, USA
foto:

Ameryka to w dalszym ciągu dla setek tysięcy ludzi kraj, dający szanse na lepsze życie i zrobią wszystko, aby się tutaj znaleźć. Obojętnie jaką drogą... Pokazują to dane Departamentu Bezpieczeństwa Kraju (DHS). Liczba osób zatrzymanych przez Patrol Graniczny na próbie nielegalnego przedostania się do Stanów wzrosła o 14 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym.

– To trzeci rok z kolei, kiedy wzrasta liczba zatrzymanych nielegalnych imigrantów w przygranicznych stanach. Z jednej strony można powiedzieć, że sam fakt zatrzymania jest sukcesem ale pokazuje to również, że granica nie jest szczelna. A w przypadku rosnącego zagrożenia ebolą czy terroryzmem, jest to sytuacja niepokojąca – mówi Jeh Johnson (57 l.), szef DHS.

Z raportu sporządzonego przez jego departament wynika, że w roku fiskalnym 2014 agenci Border Patrol zatrzymali 479.377 nielegalnych imigrantów. To o blisko 65 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym i aż o 45 procent więcej w porównaniu z rokiem 2011.

Jak informuje szef DHS, zdecydowana większość zatrzymanych to imigranci z Meksyku i innych krajów latynoskich. To, co niepokojące, to rosnąca liczba nieletnich oraz małych dzieci. Zjawisko to nasiliło się szczególnie w ostatnim półroczu, wywołując poważny kryzys na granicy i doprowadzając do przepełnienia ośrodków ICE.

Z najnowszego raportu DHS wynika również, że granica patrolowana jest przez ponad 18 tysięcy agentów, którym „pomagają”: ponad 11 tysięcy podziemnych sensorów, 273 kamery oraz osiem dronów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: