NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Imigracja. Ciche naloty zamiast reformy

Imigracja. Ciche naloty zamiast reformy

15.09.2013, godz. 19:21
ICE, imigracja, policja imigracyjna, naloty
ICE, imigracja, policja imigracyjna, naloty foto:

Czyżby tak wyglądała prawda o reformie imigracyjnej...? Podczas, gdy rozmowy nad zmianami w przepisach są spychane na coraz to dalszy plan, agenci Immigration and Customs Enforcement (ICE) na polecenie administracji Baracka Obamy rozpoczęli ciche naloty na różne firmy – donosi „Wall Street Journal”.

Według dziennika, co najmniej tysiąc firm w całych Stanach otrzymało pisma z poleceniem przygotowania dokumentów pracowników. Wszystko po to, by skontrolować, czy zatrudniane są osoby przebywające w USA legalnie i mające pozwolenie na pracę.

Oczywiście ICE nie podaje przyczyny nalotów, ani tego jakie przedsiębiorstwa znalazły się pod ich lupą – zasłaniając się procedurami i powagą sprawy. Niemniej – według prawników zajmujących się odpowiedzią na żądania ICE – wiadomo, że agenci służb imigracyjnych mają na oku restauracje, zakłady przetwórstwa spożywczego, rolnictwo oraz producentów sprzętu hi-tech.

Jak przypomina „WSJ”, w konsekwencji „cichych nalotów” nie dochodzi zwykle do deportacji osób pracujących bez zezwolenia. Tracą one jednak pracę... SAL

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: