NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Identyfikator będzie można otrzymać bez względu na status imigracyjny! Karta nowojorczyka dla każdego

Identyfikator będzie można otrzymać bez względu na status imigracyjny! Karta nowojorczyka dla każdego

25.06.2014, godz. 00:00
Nowy Jork, NY,
foto:

Już wkrótce każdy mieszkaniec Nowego Jorku, nieważne z jakim statusem imigracyjnym, będzie mógł się ubiegać o New York City Identity Card, czyli specjalną kartę identyfikacyjną. Będzie to pierwszy tego typu dokument w mieście.

Rada Miejska, która wcześniej przedstawiła ustawę wprowadzającą NYCIC, ma głosować nad jej przyjęciem w czwartek. Projekt ma wielkie poparcie – m.in. burmistrza Billa de Blasio i przewodniczącej Rady Miejskiej Melissy Mark-Viverit. Przegłosowanie ustawy wydaje się formalnością.
Karta ma ułatwiać życie każdemu mieszkańcowi metropolii, bo jako dokument tożsamości (dla niektórych jedyny!) będzie akceptowana przez miejskie agencje czy banki.

Aby otrzymać dokument, nie trzeba będzie udowadniać legalności pobytu, ale wnioskodawca będzie musiał okazać co najmniej dwa dowody potwierdzające tożsamość i miejsce zamieszkania.

– To rozwiązanie dla tych, którzy do tej pory musieli żyć w cieniu i nie mogli korzystać z wielu miejskich programów – twierdzi burmistrz.
Podobne karty identyfikacyjne zostały już wprowadzone w kilku innych miastach, m.in. w New Haven, Los Angeles czy San Francisco.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: