NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy „Ida” Pawła Pawlikowskiego. Polski kandydat do Oscara do obejrzenia na Netflix

„Ida” Pawła Pawlikowskiego. Polski kandydat do Oscara do obejrzenia na Netflix

01.12.2014, godz. 00:00
Film
foto:

Film „Ida” w reżyserii Pawła Pawilkowskiego, staje się hitem, gdziekolwiek się pojawia. Obraz został nominowany do Europejskich Nagród Filmowych 2014 jest też wymieniany jako polski kandydat do Oscara w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”. Teraz można go oglądać w popularnej w Stanach sieci Netflix!

Już teraz „Ida” uważana jest za jeden z największych sukcesów w historii polskiego kina. Film trafił na duże ekrany w prawie 60 krajach. Również w USA osiągnął znakomity wynik, jeśli chodzi o frekwencję.

O tym czy polska produkcja zdobędzie Europejską Nagrodę Filmową (European Film Awards – EFA) przekonamy się już 13 grudnia. „Ida” zdobyła cztery nominacje w kategorii najlepszy film, reżyser, scenariusz i aktorka. W kategorii najlepsza aktorka nominacje przyznano zarówno Agacie Kuleszy, jak i Agacie Trzebuchowskiej

Film opowiada historię Anny, kandydatki na siostrę zakonną. Przed złożeniem ślubów, zgodnie z zaleceniem matki przełożonej, musi odwiedzić swoją ciotkę Wandę (Agata Kulesza). Obie  ruszają w podróż, która pomoże im odkryć, kim są. Jak pisze Wikipedia, postać Wandy była inspirowana postacią Heleny Wolińskiej-Brus – stalinowskiej oskarżycielki.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: