NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy ID NYC dostaniesz... w sierpniu

ID NYC dostaniesz... w sierpniu

24.01.2015, godz. 19:43
ID
foto:

…i to pod warunkiem, że się pospieszysz! Zainteresowanie ID NYC – czyli nowojorskimi dokumentami tożsamości – jest tak wielkie, że trzeba na nie długo poczekać.

Kiedy dokładnie 12 stycznia rozpoczęto przyjmowanie wniosków na karty nowojorczyka, w wyznaczonych specjalnych punktach natychmiast pojawiły się tłumy chętnych. W związku z tym zdecydowano otworzyć kolejne Enrollment Centers, w których składa się dokumenty oraz zatrudnić więcej osób do obsługi. Ale i to nie pomogło.

Aby zmniejszyć kolejki koczujących wprowadzono obowiązkową rezerwcję terminu wizyty  – na stronie www.nyc.gov/idnyc. W chwili obecnej – jak donosi Associated Press – już praktycznie nie ma wolnych terminów na lipiec i zapełniają się już sierpniowe.

Wiele wskazuje, że zainteresowanie nie spadnie i chętnych do uzyskania karty nowojorczyka będzie przybywać. A to oznacza, że termin wizyty będzie się jeszcze oddalał. Warto więc nie odkładać tego w czasie...

Przypomnijmy, że o IDNYC może starć się każdy mieszkaniec Nowego Jorku, bez względu na status imigracyjny. Karta będzie uznawanym dokumentem tożsamości przez banki czy policję, daje tez wiele przywilejów, jak chociażby zniżki na leki czy darmowe wejścia do muzeów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: