NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy ICE wyłapało ponad 1000 gangsterów

ICE wyłapało ponad 1000 gangsterów

30.03.2016, godz. 00:00
ICE, łapanki, akcja „Project Shadowfire”, nielegalni, gangsterzy
ICE, łapanki, akcja „Project Shadowfire”, nielegalni, gangsterzy foto:

Kolejna spektakularna akcja agentów federalnych. Tym razem na ich celowniku nie znaleźli się zwykli nielegalni, których jedynym przewinieniem jest brak statusu, ale najgroźniejsi bandyci i gangsterzy przemycający broń, narkotyki i ludzi.

Operacja o kryptonimie „Project Shadowfire” trwała pięć tygodni na terenie całych Stanów. Przewodził jej federalny wydział Homeland Security Investigations (HSI) agencji U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE). Efekt akcji to 1133 aresztowania.
Wszyscy złapani to groźni przestępcy.  Chociaż większość to obywatele USA, naturalizowani lub urodzeni w Stanach, to 239 osób to nielegalni imigranci z trzynastu krajów Ameryki Środkowej, Azji i Europy.
Spośród wszystkich aresztowanych aż 915 to członkowie groźnych gangów takich jak MS-13, Sureños, Norteños, Bloods i kilka więziennych. Aż 1001 usłyszało ciężkie zarzuty kryminalne za morderstwa, działalność gangsterską, przemyt ludzi, broni, narkotyków i  zmuszania do prostytucji.
132 aresztowanych usłyszało różne zarzuty imigracyjne – poinformowała na konferencji Sarah R. Saldaña, dyrektor ICE. – Tą akcją pokazujemy, że w nie pozwolimy gangsterom i przestępcom na terroryzowanie zwykłych ludzi i sianie strachu. W Ameryce nie ma na to miejsca. Wszyscy zatrzymani to kryminaliści, którzy zagrażali bezpieczeństwu tak w USA jak i w krajach skąd pochodzili i prowadzili międzynarodową przestępczą działalność – dodała szefowa ICE.
Dodatkowo podczas akcji agenci przejęli 70 tysięcy dolarów w gotówce, 40 funtów narkotyków oraz 150 sztuk nielegalnej broni.

Foto ICE.gov

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: