NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy ICE schwytało i deportowało groźnego zbiega poszukiwanego za mord. Zabił w Meksyku, ukrywał się w Stanach

ICE schwytało i deportowało groźnego zbiega poszukiwanego za mord. Zabił w Meksyku, ukrywał się w Stanach

13.09.2016, godz. 00:00
ICE, naloty imigracyjne
ICE, imigracja deportacje, naloty, USA, policja imigracyjna foto:

Takich imigrantów – nawet legalnych a o nieudokumentowanych nie wspominając – w Ameryce nie chcemy! Agenci  U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE) specjalnego wydziału ścigania Enforcement and Removal Operations (ERO) schwytali w Teksasie groźnego zbiega z Meksyku, który poszukiwany był za morderstwo przez policję swojego kraju.

Przekazanie 22-letniego Elmera Tinoco-Eutimio władzom Meksyku nastąpiło na Lincoln-Juarez Bridge w Laredo. Mężczyzna był poszukiwany od lutego 2015 roku za włamanie do domu starszej kobiety w meksykańskim mieście Luvianos i zamordowanie jej młotkiem podczas okradania. Po dokonaniu zbrodni Tinoco-Eutimio przedostał się do Stanów przez zieloną granicę i ukrył w okolicach Austin w Teksasie.  Tam też został namierzony i aresztowany przez agentów ICE, co było możliwe dzięki zdjęciom i materiałom śledczym przesłanym przez meksykańską policję. Mężczyzna – jak się okazało – miał nie tylko długą kartotekę kryminalną w swoim kraju ale był też dobrze znany amerykańskim organom ścigania – tak lokalnym jak i federalnym.  W 2013 roku przedostał się nielegalnie na teren USA i popadł kilka razy w konflikt z prawem za co został deportowany do Meksyku, gdzie nie kwapił się, by poszukać sobie uczciwego zajęcia.... – Deportowanie z USA nielegalnym imigrantów, którzy próbują uciec przed wymiarem sprawiedliwości w swoich krajach lub popełnią tutaj jakieś przestępstwa, jest priorytetem działań ICE. I tak będzie. W przypadkach zbiegów ściśle współpracujemy z krajami z których pochodzą uciekinierzy, by schwytać ich i  oddać w ręce ich władz – mówi  Daniel Bible, szef regionalnego biura ICE w San Antonio dowodzący akcją.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: