NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy ICE BUCKET CHALLENGE – CZY JUŻ SIĘ OBLAŁEŚ? Gwiazdor Hollywood Nominował… Putina!

ICE BUCKET CHALLENGE – CZY JUŻ SIĘ OBLAŁEŚ? Gwiazdor Hollywood Nominował… Putina!

21.08.2014, godz. 00:00
ICE BUCKET CHALLENGE, wiadro z lodem, wiadro z wodą
foto:

Niech pokaże jakim jest twardzielem... Gwiazdor Hollywood, Vin Diesel rzucił wyzwanie samemu prezydentowi Rosji, Władimirowi Putinowi i nominował go do udziału w Ice Bucket Challenge czyli oblaniu się wiadrem lodowatej wody.

Nie jest to jedyna głowa państwa, którą rzucono wyzwanie. Otrzymał je również Barack Obama. Wytypowali go: koszykarz LeBron James oraz piosenkarz Justin Bieber. Amerykański prezydent wyzwania jednak nie przyjął i – zgodnie z zasadami – będzie musiał wpłacić 100 dol. na rzecz walki z ALS, czyli ze stwardnieniem zanikowym bocznym.

A Putin? Ten na razie nie odpowiada, ale jego rzecznik potwierdził, że otrzymał wyzwanie od Vin Diesla... Poza Putinem, oblany wodą z lodem hollywoodzki gwiazdor rzucił też wyzwanie Michelle Obamie oraz Angelinie Jolie.

Ice Bucket Challenge stało się popularne za sprawą mediów społecznościowych, głównie w Stanach i Nowej Zelandii. Akcję zainicjował golfista Chris Kennedy –  nominował swoją kuzynkę, której mąż zmaga się ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Stąd właśnie osoba, która wyzwania nie podejmie wpłaca pieniądze na rzecz walki z chorobą. Zasada Ice Bucket Challenge jest prosta, wystarczy wylać na siebie wiadro lodowatej wody. Ci, którzy ukończą wyzwanie, nominują trzy kolejne osoby, które mają na jego ukończenie 24 godzin…

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: