NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy I twoje dziecko może zostać gwiazdą sportu

I twoje dziecko może zostać gwiazdą sportu

02.06.2013, godz. 02:00
I twoje dziecko może zostać gwiazdą sportu
foto:

Nie wiesz, jak zaplanować dziecku wolny czas w sobotę? Nie przegap tej szansy! Przez cały czerwiec pod egidą Red Box Akademii Kreatywnego Futbolu będą się odbywać zajęcia szkoleniowe dla najmłodszych przyszłych piłkarzy. Co ważne, treningi odbywają się pod okiem fachowców i są całkowicie za darmo. Zajęcia będą się odbywać na boiskach, na których rozgrywane są mecze ligi Red Box, czyli Bushwick Soccer Field Brooklyn Williamsburg, NY. Redakcja "Super Expressu" rozmawiała z pomysłodawcą darmowych treningów dla polonijnej młodzieży Robertem Jankowiakiem.

Co skłoniło cię do przeprowadzenia tej akcji?

- Popularność piłki nożnej w USA rośnie, ale niestety poza hurraoptymizmem przy prowadzeniu zajęć wszystko się gdzieś kończy. Dla młodych ludzi pasjonujących się piłką nie ma możliwości sprawdzenia się i rozwoju kariery...

- Kto prowadzi zajęcia?

- Zajęcia prowadzone są przez Dawida Ditricha, w przeszłości bramkarza m.in Lechii Gdańsk i Energie Cottbus.

- Do kogo kierujecie akcję?

- Nasze zajęcia skierowane są do tych wszystkich, którzy chcą podnieść swoje umiejętności piłkarskie. Starszym dajemy okazję i możliwość sprawdzenia się w którymś z polskich klubów Ekstraklasy czy pierwszej ligi. Jeśli poziom sportowy prezentowany przez piłkarza pozwoli, to również dzięki naszemu menedżerowi jesteśmy w stanie pomóc podpisać kontrakt.

- Od kiedy piłka nożna stała się twoim sposobem na życie?

- Piłka nożna to moja pasja, którą z powodzeniem realizowałem w Polsce przez kilkanaście lat (firma Red Box istnieje od 1989 roku), a kontakty z profesjonalnym futbolem mamy już od 1997 roku.

- Kiedy i gdzie można przyjść z pociechami na zajęcia z piłki nożnej?

- Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się w każdą sobotę od 1 czerwca do 29 czerwca w godzinach od 8 pm do 8.45 pm na boisku, na którym rozgrywane są ligi Red Box, czyli Bushwick Soccer Field Brooklyn, Williamsburg, NY.

- Co oprócz darmowych treningów oferujecie młodzieży?

- Uczestnikom dajemy możliwość zapoznania się z naszym systemem szkolenia, a od 15 czerwca po powrocie naszego trenera ze stażu i szkolenia w Red Box Akademii Kreatywnego Futbolu będziemy mogli realizować indywidualne treningi pozwalające na podniesienie swoich umiejętności i przygotowanie do dalszego szkolenia w Polsce. Po tym szkoleniu można wtedy zadecydować, co dalej. Oprócz tego - jeśli rodzina wysyła do Polski na wakacje swoje pociechy - jest możliwość uczestniczenia w Piłkarskich Wakacjach realizowanych w samym sercu Puszczy Noteckiej, pod Poznaniem - turnus trwa wstępnie od 20 do 26 lipca, następny od 3 do 9 sierpnia, ale mogą być też inne terminy w zależności od liczby zgłoszeń. Można jechać z dziećmi, ponieważ baza noclegowa i atrakcje pozwalają na spędzenie miło urlopu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: