NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy I stało się… Queens droższy od Brooklynu

I stało się… Queens droższy od Brooklynu

14.02.2015, godz. 18:22
Queens
foto:

Modnemu Brooklynowi wyrosła konkurencja. Okazuje się, że teraz „gorącym” miejscem, gdzie chcą mieszkać nowojorczycy jest Queens. Tak przynajmniej wynika z raportu Douglas Elliman – jednej z najbardziej renomowanych firm w branży nieruchomości w New York City.

Zestawienie na podstawie danych od agentów oraz biur nieruchomości pokazuje, że średni czynsz za apartament na Brooklynie to obecnie $2901. Tymczasem na Queensie jest to $2905. Co prawda niewiele, ale zawsze więcej.

Okazuje się, ze przez ostatni rok ceny wynajmu mieszkań w dzielnicy imigrantów – jak się mówi o Queensie – wzrosły o 31 procent. Czemu? Otóż w dzielnicy buduje się coraz więcej luksusowych condominiów, zwłaszcza w sąsiadującym z Greenpointem Long Island City. Ponadto zbyt drogi Williamsburg sprawił, że ludzie zaczęli szukać lokali na biznes czy mieszkań w sąsiadujących okolicach – jak na przykład Bushwick czy Ridgewood – a to spowodowało wzrost ceny za wynajem bądź kupno.

Zdaniem ekspertów Douglas Elliman, kupno mieszkania czy budynku na Queensie to w chwili obecnej bardzo dobra inwestycja. Bowiem w przeciwieństwie do wynajmu, ceny są niższe niż na Brooklynie, ale dzięki ciągle rosnącej popularności, nieruchomość będzie tylko nabierać  wartości.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: