NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Horror na urodzinach w Kalifornii

Horror na urodzinach w Kalifornii

18.06.2015, godz. 00:00
crime
foto:

Nie żyje pięciu studentów przybyłych do USA z Irlandii w ramach Work and Travel. Śmierć zamiast studiów i pracy w Stanach.
Marzyli o studiowaniu i pracy w Ameryce. Niestety... Sześciu młodych ludzi – w tym pięciu studentów z Irlandii przebywających w USA w ramach Work and Travel – nie żyje po tym jak podczas imprezy urodzinowej zawalił się balkon, na którym stali. Siedem innych osób przebywa w stanie ciężkim w szpitalu i liczba ofiar może się zwiększyć.

Do tragedii doszło w Berkeley w Kalifornii, w pobliżu studenckiego kampusu. Jak donosi „Daily News”, funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu na 4. piętrze odbywała się impreza urodzinowa, na której bawiło się w sumie 13 osób i najprawdopodobniej tyle znajdowało się na balkonie. Jak do tej pory policja potwierdziła, że  zginęło sześciu studentów, zaś siedmiu zostało rannych i w stanie ciężkim przebywają w szpitalu. Pięcioro z ofiar to studenci z Irlandii przebywający w USA w ramach programu Work and Travel. Wszyscy byli na wizach J-1. Szósta ofiara śmiertelna to amerykańska studentka. Na miejscu wypadku ciągle  przebywają strażacy i eksperci budowlani, próbujący ustalić przyczyny zawalenia się balkonu. Rzeczniczka policji Jennifer Coats poinformowała, że nie są znane jeszcze szczegółowe okoliczności całego zdarzenia. Policja zidentyfikowała ofiary tragedii. Są to  22-letnia  Ashley Donohoe oraz 21-letnia: Olivia Burke, Eimear Walsh, Eoghan Culligan, Niccolai Shuster, i Lorcan Miller.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: