NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Hollywood dołącza się do imigracyjnej krytyki wobec Donalda Trumpa

Hollywood dołącza się do imigracyjnej krytyki wobec Donalda Trumpa

28.10.2015, godz. 00:00
 Wojna Donalda Trumpa z Heidi Klum
Donald Trump foto:

Obraźliwe komentarze Donalda Trumpa pod adresem imigrantów oburzyły nie tylko etniczne środowiska ale i coraz liczniejsze grono różnych działaczy a także gwiazdy z Hollywood. Jedną z nich jest Oliwia Wilde. Aktorka powiedziała wprost, że jest jej wstyd, że osoba, która myśli o najważniejszym urzędzie w Stanach ma tak ksenofobiczne poglądy i zapomina o tym, że to imigranci zbudowali Amerykę – donosi Huffington Post.

„Ameryka była zawsze krajem, który dawał nadzieję na lepszy byt, lepsze życie. Zawsze dawaliśmy szansę, na zrealizowanie tych marzeń… Robi mi się po prostu niedobrze, kiedy pomyślę, że tak ksenofobiczna osoba mogłaby startować w wyborach prezydenckich… Zwłaszcza teraz, kiedy cały świat stoi w obliczu kryzysu z uchodźcami. (…)  Ta osoba zdaje się nie znać naszej historii i to co głosi jest w konflikcie z wartościami Ameryki” - napisała na Twitterze aktorka. Wpisu dokonała tuz po pokazie filmu „Ellis” opowiadającego historię słynnej nowojorskiej wyspy będącej kwarantanną i pierwszą bramą dla imigrantów przybywających do Ameryki… 
Konflikt między środowiskiem imigrantów i coraz szerszym gronem ich sprzymierzeńców zrodził się od pierwszego dnia kiedy tylko Donald Trump rozpoczął kampanię. Zrobił to bowiem nazywając nielegalnych „gwałcicielami i gangsterami”.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: