NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Historyczne zwycięstwo. Prezydent Hillary?

Historyczne zwycięstwo. Prezydent Hillary?

10.06.2016, godz. 00:00
hillary clinton
Hillary Clinton foto:

Jesteśmy świadkami prawdziwej historii... Hillary Clinton już niemal pewnie jako pierwsza kobieta w historii Stanów Zjednoczonych zostanie kandydatką Partii Demokratycznej – jednej z rządzących partii – na prezydenta USA. Aby rządzić Ameryką musi pokonać jeszcze republikańskiego rywala, Donalda Trumpa.

Podczas odbywających się w sześciu stanach prawyborach, była Sekretarz Stanu triumfowała i to wielce zwłaszcza w Kalifornii, gdzie zdobyła blisko 60 proc. i w Karolinie Północnej z 54 głosami poparcia, co jest lepszym rezultatem jaki uzyskał sam Barack Obama w 2008 roku.
W swej zwycięskiej mowie, Clinton zdystansowała się przede wszystkim od faworyta republikanów w wyścigu prezydenckim, kontrowersyjnego miliardera Donalda Trumpa. Mówiła o konieczności poprawy życia klasy średniej poprzez stworzenie lepszych i lepiej opłacanych miejsc pracy, mniejszości, kobiet i młodych, w oparciu o reformy już rozpoczęte przez prezydenta Obamę.
Rywal demokratki Bernie Sanders pogratulował Hillary Clinton ale oświadczył, że nie składa broni, a porażkę tłumaczył niską frekwencją.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: