NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Historia wybitnego generała walczącego o niepodległość Stanów Zjednoczonych na małym ekranie. Amerykańska TV wyświetli film o Kościuszce!

Historia wybitnego generała walczącego o niepodległość Stanów Zjednoczonych na małym ekranie. Amerykańska TV wyświetli film o Kościuszce!

26.10.2015, godz. 00:00
Polonia, Nowy Jork, Tadeusz Kościuszko, film o Tadeuszu Kościuszko, Alex Storożyński
Polonia, Nowy Jork, Tadeusz Kościuszko, film o Tadeuszu Kościuszko, Alex Storożyński foto:

Już wkrótce amerykańska telewizja publiczna wyemituje film o Tadeuszu Kościuszce – wybitnym polskim inżynierze wojskowym, fortyfikatorze, polskim i amerykańskim generałem, uczestnikiem wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

Za reżyserię i scenariusz filmu „Kosciuszko: A Man Before His Time”odpowiada znany świetnie w polonijnym i amerykańskim środowisku Alex Storożyński. Narratorem opowieści o wielkim Polaku, który odcisnął swój ślad w historii Ameryki, jest Blair Underwood. Mieszkańcy Nowego Jorki i Long Island będą mogli obejrzeć film w następujących dniach i stacjach (w zależności od operatora): sobota 31 października WNET godz. 1 PM, niedziela 1 listopada WLIW godz. 11 PM, piątek 6 listopada WLIW godz. 3 PM, sobota 7 listopada WLIW godz. 4 PM.
Osoby, których stacja kanału publicznego nie wyświetli filmu, mogą zgłaszać swoje prośby kontaktując się z PBS poprzez stronę: www.pbs.org/about/contact-us/

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: