NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Hillary o imigracyjnych pomysłach Donalda Trumpa: Deportacja wszystkich nielegalnych jest niewykonalna i nierealna

Hillary o imigracyjnych pomysłach Donalda Trumpa: Deportacja wszystkich nielegalnych jest niewykonalna i nierealna

07.09.2015, godz. 19:22
hillary clinton
Hillary Clinton foto:

Zwykłe mrzonki i nierealna, niewykonalna misja oraz słowa, które mają zwabić  elektorat… Tak Hillary Clinton nazwała pomysł republikańskiego kandydata do wyścigu prezydenckiego Donalda Trumpa, aby deportować ze Stanów wszystkich – bez wyjątku – nieudokumentowanych imigrantów.

– Naprawdę?! Deportować 11 czy nawet 12 milinów ludzi…? To niewykonalne. Myślę, że nawet sam Donald Trump w to nie wierzy, ale mówi tak, bo wie, że są osoby, które chcą to słyszeć i nie zastanawiają się nad realnymi szansami, by wykonać ten plan – mówiła Hillary Clinton podczas wiecu w  Cedar Rapids w Iowa. Odnosiła się do pomysłu miliardera, który powiedział, że jako prezydent deportuje wszystkich nielegalnych, postawi wielki mur na południowej granicy i pozwoli na to, by imigranci, którzy nie mają na swoim koncie żadnego przestępstwa mogli ubiegać się o zezwolenie na wjazd do USA i przejście procedury, która da im szansę na pobyt. – Jeżeli już pan Trump mówi, że chce to zrobić, to bardzo chciałabym usłyszeć konkrety. Obawiam się jednak, że takich nie ma, bowiem plan jest niewykonalny – mówiła Hillary, która stara się odzyskać zaufanie wyborców, które straciła po skandalu z e-mailami. Hillary po raz kolejny podkreśliła, że Ameryce potrzeba prawdziwej kompleksowej reformy prawa imigracyjnego i unowocześnienie systemu sponsorowań do współczesnych potrzeb Stanów. Jej zdaniem plan Donalda Trumpa to polityczna retoryka, a nie pomysł na to jak rozwiązać problem.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: