NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Hillary Clinton upomina: Skończcie z łapankami i deportacjami!

Hillary Clinton upomina: Skończcie z łapankami i deportacjami!

13.01.2016, godz. 00:00
hillary clinton
Hillary Clinton foto:

Hillary Clinton najwyraźniej wzięła sobie do serca niedawne ostrzeżenia, że zlecone przez obecną administrację Baracka Obamy łapanki i deportacje imigrantów mogą zaprzepaścić jej szansę na zwycięstwo w wyścigu o fotel w Białym Domu. Demokratka wezwała do natychmiastowego wstrzymania akcji ICE, nazywając ją niehumanitarną i niesprawiedliwą.

– Jest zrozumiałe, że jesteśmy państwem prawa i chcemy, aby było ono przestrzegane, ale nie w taki sposób! Uzbrojeni agenci ICE czyhający na kobiety, na dzieci… To po prosty nieludzkie. Niehumanitarne! Poza tym nie zapominajmy, że większość z tych osób to ludzie, którzy uciekali przed prześladowaniami, przed śmiercią… Zlecone przez administrację działania ICE stoją w sprzeczności z wartościami jakie zawsze przyświecały Ameryce! - mówiła Hillary Clinton na wyborczym wiecu w Iowa.
Demokratka, walcząca o partyjną nominację prezydencką, ostro skrytykowała trwającą od jakiegoś czasu akcję ICE i wezwała, do jej zaprzestania. Przyznała bowiem, że wprowadziła ona atmosferę paraliżującego strachu nie tylko w społecznościach nielegalnych z Ameryki Środkowej, którzy, zgodnie z oficjalną wersją, są na celowniku ICE, ale wśród wszystkich imigrantów.
– Ludzie barykadują się w domach, matki nie idą z dziećmi do lekarza czy szpitala, nie posyłają ich do szkoły, nie robią zakupów… Boją się po prostu, że zostaną schwytanie przez agentów i deportowani. Tak być nie może – powiedziała Hillary Clinton. Jednocześnie obiecała na wiecu, że jako prezydent będzie robić wszystko, by zreformować obecny system imigracyjny, tak w kwestii sponsorowań, programów dla uchodźców i azylantów oraz sposobu toczenia się postępowań w sądach imigracyjnych.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: