NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Hillary Clinton obiecuje: Ameryka będzie rozkwitać

Hillary Clinton obiecuje: Ameryka będzie rozkwitać

13.08.2016, godz. 00:00
hillary clinton
Hillary Clinton foto:

Ameryka krainą mlekiem i miodem płynącą... Tak obiecuje Hillary Clinton.Demokratyczna kandydatka do Białego Domu zapowiedziała wprowadzenie rządowych programów inwestycyjnych, największych od II wojny światowej.

– Obiecuję, że po wygraniu wyborów w pierwszych stu dniach dniach zainicjuje największe od drugiej wojny światowej inwestycje tworzące miejsca pracy – zadeklarowała Hillary Clinton, przemawiając w Des Moines w stanie Iowa.
Zapowiedziała inwestycje w projekty infrastrukturalne, w tym mosty, ulice, tunele i lotniska, oraz utworzenie milionów miejsc pracy dla klasy średniej. “Mam takie staroświeckie przekonanie, że to amerykańska klasa średnia napędza amerykańską gospodarkę” – podkreśliła.
Po raz kolejny obiecała podwyższenie płacy minimalnej na poziomie federalnym do 15 dolarów za godzinę oraz zapowiedziała wspieranie małych przedsiębiorstw. W ramach jej planu gospodarczego młodzi ludzi chcący po studiach założyć własną firmę byliby przez trzy lata zwolnieni ze spłaty kredytu studenckiego. Zapowiedziała też rządowe inwestycje w źródła energii odnawialnej.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: