NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Herbatka tak samo niezdrowa jak soda

Herbatka tak samo niezdrowa jak soda

05.06.2013, godz. 18:50
Monster Energy Drink
foto:

New York City Department of Health and Mental Hygiene (DOH) rozpoczął kampanię reklamową, podczas której będzie uświadamiać nowojorczyków, że napoje owocowe, energetyczne oraz słodkie herbaty zawierają dużo więcej cukru niż... napoje gazowane.

Departament informuje, że zbyt duża ilość cukru zawarta w tych napojach może doprowadzić do dużych problemów zdrowotnych. Urzędnicy w zamian zalecają picie wody. – Napoje sportowe, energetyczne i te o smaku owoców przyczyniają się do epidemii otyłości, tak samo jak słodkie napoje bezalkoholowe – mówi dr Thomas Farley, komisarz ds. zdrowia.

Wcześniej wojnę otyłości wypowiedział burmistrz Michael Bloomberg (71 .l). Nowe przepisy dotyczące napojów miały obowiązywać od marca. Forsowany od maja 2012 roku przez burmistrza Nowego Jorku zakaz miał dotyczyć sprzedawanych w fast foodach, barach czy kinach napojów gazowanych o objętości ponad 0,47 l, słodkich napojów na bazie herbaty i kawy oraz innych wysoko-słodzonych napojów, także energetycznych. Objęte nim nie byłyby jednak napoje o co najmniej 50-procentowej zawartości mleka, niezależnie od ilości cukru, a także piwo i inne wysokokaloryczne napoje alkoholowe. Za złamanie zakazu groziłby mandat w wysokości 200 dolarów. Jednak sędziemu z Manhattanu nie spodobały się te regulacje. Przychylił się on do wniosku producentów napojów i właścicieli restauracji, którzy domagali się ich unieważnienia.

kat

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: