NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Hasła głoszone przez Trumpa wzniecają nienawiść do muzułmanów. Muzułmański imam zabity przed meczetem

Hasła głoszone przez Trumpa wzniecają nienawiść do muzułmanów. Muzułmański imam zabity przed meczetem

15.08.2016, godz. 00:00
Merkel chce budować meczety
W Niemczech muzułmanie stanowią obecnie 5 proc. ludności foto: SHUTTERSTOCK

To była egzekucja... Policja poszukuje mężczyzny, który – jak mówi jeden z inspektorów do zadań specjalnych Henry Sautner – zabił strzałem w głowę imama oraz jego pomocnika i przyjaciela jednocześnie. Muzułmański przywódca duchowy Maulama Akonjee i Thara Uddin, ubrani w tradycyjne stroje, opuszczali właśnie meczet przy 79th St. niedaleko Liberty Ave.

Sobotnia tragedia wywołała wielkie poruszenie wśród muzułmańskiej społeczności, nie tylko na Queensie, gdzie doszło do tragedii ale w całym Nowym Jorku a także i poza nim. Winą na tragedię obarczają Donalda Trumpa, który – jak mówią – swoimi demagogicznymi hasłami wobec muzułmanów nakręca atmosferę nienawiści. – Wszyscy dzisiaj płaczemy. To, co się stało to wielka tragedia i wilka strata dla naszej społeczności. Domagamy się sprawiedliwości – mówił 33-letni Khairul Islam, brat 65-letniego Uddina jednej z ofiar. – Ameryka nie była krajem nienawiści. To nie takie wartości wyznawała. To, co się teraz dzieje to wina Donalda Trumpa. On stworzył islamofobię – mówił jeden z uczestników modlitw w meczecie, po których doszło do tragedii. Postrzeleni mężczyźni zostali natychmiast przewiezieni do Elmhurst Hospital, gdzie zmarli cztery godziny później. Ich ciała w kałuży krwi leżały tuż przed Al-Furqan Jame Mosque w Ozone Park. Sprawca jest ciągle poszukiwany.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: