NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Hakerzy atakują. Dobrali się do 5 mln kont Gmail. Czy również do twojego?

Hakerzy atakują. Dobrali się do 5 mln kont Gmail. Czy również do twojego?

12.09.2014, godz. 03:00
gmail, komputer
foto:

Jeśli masz skrzynkę pocztową Gmail, mogłeś paść ofiarą hakerów. Jak informuje „Daily News”, na rosyjskim forum internetowym btcsec.com opublikowano 4.929.090 adresów e-mailowych i haseł dostępu do skrzynek pocztowych Gmail.

Co prawda, jak podkreślają eksperci, lista została usunięta w środę ale jest niemal pewne, że dane dotyczące skrzynek dalej istnieją gdzieś w sieci i można je znaleźć. Jak podają przedstawiciele Google, hakerzy dane indywidualne zbierali przez wiele lat różnymi sposobami, jak choćby infekując komputer, czy też inny sprzęt jakim posługuje się dana osoba, złośliwym oprogramowaniem.

- Bezpieczeństwo informacji naszych użytkowników jest dla nas priorytetem. Nie mamy dowodów, że nasze systemy zostały naruszone – powiedział Daily News przedstawiciel Google.

Eksperci zalecają aby w szczególny sposób zabezpieczać swoją pocztę elektroniczną. Najlepiej co pewien czas zmieniać do niej hasło i dodatkowo zadbać o dwuetapową weryfikację. Każdy użytkownik poczty elektronicznej bezwzględnie musi kontrolować, czy jego poczta nie przekierowuje maili na zewnętrzny adres.

Opublikowana lista jest trzecią z kolei (po Yandex.ru – lista ponad miliona kont i Mail.ru – lista 4,5 miliona kont).

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: