NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Gwiazdy na koncercie w Parku Centralnym

Gwiazdy na koncercie w Parku Centralnym

12.08.2017, godz. 00:00
Wilki
foto:

To będzie wspaniały weekend Polonii na Piątej Alei i w Central Park - zapowiada znany nowojorski adwokat Sławomir Platta, Wielki Marszałek 80. Parady Pułaskiego. Po raz pierwszy w historii parada nie będzie się kończyć przed katedrą św. Patryka na 5 Ave. - Zakończeniem tej pięknej niedzieli będzie pierwszy historyczny Pulaski Day Music Festival w Central Park - dodaje Wielki Marszałek.

Mecenas został wybrany na Wielkiego Marszałka Parady Pułaskiego jesienią. Zapowiadał, że chce uczynić z 80. Parady Pułaskiego niezapomniane święto Polonii Wschodniego Wybrzeża. Dlatego w niedzielę 1 października, już po paradzie, odbędzie się wielki Festiwal Muzyki Polskiej w Central Park. - Wszyscy przejdziemy razem, naturalnie do Central Parku, po to, żeby razem z 5,5 tysiącami naszych rodaków po raz pierwszy w historii odśpiewać Mazurek Dąbrowskiego w samym centrum Manhattanu - nie kryje radości Sławomir Platta. - To będzie nasze historyczne zwycięstwo jako Polonii, jako Polaków oraz wywołanie narodowego ducha oraz poczucia dumy z tego, że jesteśmy Polakami, że jesteśmy tak liczni i tak dobrze zorganizowani - dodaje. W festiwalu weźmie udział aż sześć polskich zespołów. Zobaczymy Kamila Bednarka (26 l.), wykonawcę muzyki reggae, Krzysztofa Cugowskiego (67 l.), legendarnego wokalistę rockowego i założyciela Budki Suflera. Usłyszymy też Anię Wyszkoni. Zagrają legendarne zespoły rockowe: Wilki, De Mono oraz Oddział Zamknięty. - Co najważniejsze, wszyscy wykonawcy oraz zespoły będą szli, a raczej "płynęli" na floatach Parady i grali swoją muzykę na 5 Alei - dodaje mecenas. - Oni chcą być z nami na całej Paradzie, nie tylko w czasie koncertu, bo są dumni z tego, że jako Polacy mogą uczestniczyć w tak wielkich uroczystościach narodowych. To będzie dużo większy show niż to, co zrobiły inne narodowe Parady do tej pory. To będzie show, jakiego jeszcze 5 Aleja nie widziała! - zapowiada.

Bilety na Festiwal można kupić online na ticketfly.com. Dzieci do 12. roku życia wchodzą bezpłatnie, dzieci do 15. roku płacą 50 proc. ceny. Festiwal jest środkiem do zgromadzenia pieniędzy na Paradę. Jego koszty zgodnie z obietnicą pokrywa też mecenas Platta. - Zapraszam serdecznie na 5 Aleję 1 października, aby maszerując razem, pokazać wszystkim dookoła, jak Polacy potrafią się bawić - zachęca Wielki Marszałek.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: