NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Gwiazda telewizji, której dziadek pochodził z Polski, uhonorowana... Barbara Walters, nowojorska legenda

Gwiazda telewizji, której dziadek pochodził z Polski, uhonorowana... Barbara Walters, nowojorska legenda

22.04.2014, godz. 17:31
Barbara Walters
foto:

16 maja w Nowym Jorku będzie Dniem Barbary Walters! Taką decyzję podjął burmistrz Bill de Blasio. Ogłosił ją podczas show telewizyjnego „The View” w telewizji ABC. Zrobił to osobiście, będąc gościem w programie Walters.

– To jest formalna proklamacja miasta Nowy Jork. Każdy wie, że w dniu 16 maja kończysz swoją służbę w tym show, a chcę ci powiedzieć, Barbaro, że przez ponad 50 lat byłaś legendą w tym mieście – powiedział de Blasio, a Walters nie kryła zaskoczenia: – Nie spodziewałam się tego, to bardzo miłe – stwierdziła.

Walters jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich dziennikarek telewizyjnych. Jej dziadek urodził się w Łodzi. Wyemigrował do Anglii i tam zmienił nazwisko z Isaac Abrahams na Abraham Walters. Później na świat przyszedł Lou, przyszły ojciec Barbary, który w 1909 r. wyemigrował do USA. 25 września 1929 roku w Bostonie urodziła się Barbara Gill Walters.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: