NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Gubernator Cuomo walczy z wyzyskiem manicurzystek

Gubernator Cuomo walczy z wyzyskiem manicurzystek

10.05.2016, godz. 00:00
Andrew Cuomo
Andrew Cuomo foto:

Pracujące w „salonach paznokcia” (Nail Salons) kobiety to nie są niewolnice, które bezkarnie można okradać z pieniędzy nie płacąc im minimalnej stawki! Nowojorski gubernator Andrew Cuomo na to nie pozwala! Jak zapowiada, będzie surowo karać i ścigać każdy przypadek wyzysku.

Skandal z wyzyskiwaniem manicurzystek zatrudnionych w nowojorskich salonach wybuchł jeszcze w zeszłym roku. Kolejne skargi wykorzystywanych kobiet sprawiły, że gubernator Cuomo powołał do życia specjalny zespół monitorujący tę branżę – Nail Salon Industry Enforcement Task Force.
Naruszeń dopatrzono się bardzo wiele. Poza tym, że manicurzystki bardzo często pracowały w niehigienicznych warunkach i narażone były na wdychanie niebezpiecznych substancji chemicznych, to na dodatek nie otrzymywały za to należnego wynagrodzenia. Zamiast nawet obowiązującej minimalnej stanowej stawki, często nie otrzymywały nawet połowy. Śledztwo stanowych pracowników wykazało, że w takiej sytuacji były 652 kobiety zatrudnione w 143 salonach. Teraz, po negocjacjach w sądzie pracy, gubernator Cuomo nakazał wypłacenie manicurzystkom dwóch milionów dolarów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: