NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Gubernator Andrew Cuomo obiecuje: Łatwiej i taniej o obywatelstwo w Nowym Jorku

Gubernator Andrew Cuomo obiecuje: Łatwiej i taniej o obywatelstwo w Nowym Jorku

18.07.2016, godz. 00:00
Andrew Cuomo
Andrew Cuomo foto:

Nowojorski gubernator Andrew Cuomo ogłosił imigracyjną inicjatywę, która sprawi, że setki tysięcy posiadaczy zielonych kart z miasta i stanu Nowy Jork będzie mogło łatwiej zrobić amerykańskie obywatelstwo. A przede wszystkim taniej. Umożliwi to najnowsza agenda NaturalizeNY.

Gubernator Cuomo ogłosił szczegóły NaturalizeNY podczas spotkania w John Jay College of Criminal Justice na Manhattanie. Jak powiedział polityk, na nową imigracyjną agendę składa się szereg różnych programów, które pomogą co najmniej milionowi osób stać się pełnoprawnymi obywatelami USA.
– Nowy Jork był zawsze po stronie imigrantów i tak pozostanie. Nową inicjatywą chcemy pomóc tym, którzy odkładają naturalizację, bo nie są w stanie poradzić sobie z dokumentacją, a nie stać ich by zrobił za nich to prawnik a także tym, dla których nie stać na pokrycie kosztów opłat federalnych. Może nowy program sprawi, że będziemy słyszeć więcej różnych akcentów, będzie więcej różnych religii ale przesłanie jest jedno. Witamy w Nowym Jorku imigrantów – mówi Andrew Cuomo ogłaszając szczegóły NaturalizeNY. W ramach agendy kwalifikujące się osoby będą mogły skorzystać z najróżniejszych programów przygotowujących do egzaminu na obywatelstwo,pomoc w skompletowaniu dokumentów i wypełnieniu formularzy naturalizacyjnych. Spośród wszystkich osób starających się w ten sposób o obywatelstwo, losowanych będzie dwa tysiące, które będą zwolnione całkowicie z opłaty federalnej, bo pokryje ją za nich stan.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: