NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Groźne ostatnie podmuchy zimy. Śnieg mógł doprowadzić do tragedii na LaGuardii!

Groźne ostatnie podmuchy zimy. Śnieg mógł doprowadzić do tragedii na LaGuardii!

06.03.2015, godz. 00:00
zima, NYC
foto:

Kolejna śnieżna nawałnica, która nawiedziła naszą część Stanów, mogła doprowadzić do tragedii. To właśnie śnieg był przyczyną wypadku, do którego doszło w czwartek na nowojorskim lotnisku LaGuardia - w poślizg wpadł lądujący samolot z Atlanty.

Chwile grozy przeżyli w czwartek po godzinie 11 am pasażerowie samolotu Delta na lotnisku LaGuardia. Jak podaje NY 1 maszyna ześlizgnęła się z pasa startowego i uderzyła dziobem w ogrodzenie. - To prawdziwy cud,  że nikt nie został ranny - mówią świadkowie zdarzenia.
Służby ratunkowe, które natychmiast pojawiły się na płycie lotniska, ewakuowały wszystkich pasażerów. Przestraszeni ludzie wychodzili z samolotu krocząc po kolana w śniegu.

Niestety, zima nie odpuszcza i już kolejny miesiąc pokazuje nam swoje mało przyjemne oblicze. Jak zapowiadają synoptycy w samym Nowym Jorku tylko w czwartek spadło około 20 centymetrów śniegu, a termometry w dalszym ciągu miały wskazywać ujemne temperatury.
Na pocieszenie w piątek ma przestać sypać, choć temperatura nadal będzie niska - 26F/-3C. Jednak pojawia się światełko w tunelu - według zapowiedzi synoptyków sobota i niedziela przywita nas pięknym słońcem, a termometry wreszcie na plusie. I co najważniejsze o opadach śniegu będziemy mogli już zapomnieć. Miejmy nadzieję, że do kolejnej zimy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: