NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Groźna bakteria pojawiła się w wodzie i zagraża setkom tysięcy mieszkańców! Pozakręcane krany w Toledo

Groźna bakteria pojawiła się w wodzie i zagraża setkom tysięcy mieszkańców! Pozakręcane krany w Toledo

04.08.2014, godz. 22:10
jezioro
foto:

Blisko 400 tys. mieszkańców Toledo w Ohio od minionego weekendu zostało praktycznie odciętych od wody pitnej. Restauratorzy pozamykali swoje biznesy, a urzędnicy odwołali wszystkie imprezy plenerowe. Powód? Niebezpieczna bakteria, która pojawiła się w jeziorze Erie. Jak informuje Fox News, urzędnicy z departamentu zdrowia wydali komunikat, w którym zakazali korzystania z wody płynącej z kranów. Ostrzegają mieszkańców, że może zawierać chorobotwórcze drobnoustroje.

Przerażeni sytuacją mieszkańcy ruszyli do sklepów po wodę w butelkach. – To wyglądało jak czarny piątek – powiedziała Aundrea Simmons. Kobieta stała w kolejce po wodę, a przed nią było jeszcze 50 osób, które do sklepu przyszły po to samo... W okolicy zapanował istny chaos. Urzędnicy podstawili beczkowozy, z których można czerpać wodę. Obecnie prowadzone jest badanie, jaki dokładnie rodzaj bakterii może powodować fatalne dla zdrowia skutki.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: