NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Grozili na kartce podpaleniem samolotu!

Grozili na kartce podpaleniem samolotu!

17.06.2013, godz. 02:00
Narciarz wodny przechytrzył ochronę na JFK
foto:

Chwile grozy przeżyło 326 pasażerów boeinga 777 linii EgyptAir. Samolot lecący z Kairu na JFK w Nowym Jorku musiał awaryjnie lądować w Szkocji. Jedna z pasażerek znalazła w toalecie kartkę z groźbą wzniecenia pożaru na pokładzie!

Jak podaje NBC News, pilot zgodnie z procedurą poinformował kontrolę lotów o zagrożeniu i wylądował na lotnisku Prestwick w Glasgow, które było najbliżej. Egipską maszynę eskortowały brytyjskie myśliwce. - Wszyscy pasażerowie bezpiecznie opuścili samolot - poinformował Tawfik Assy, rzecznik EgyptAir.

Groźba wywołania pożaru była napisana po angielsku ołówkiem na papierowej serwetce. - Załoga samolotu powiedziała nam, że musimy awaryjnie lądować z powodu problemów technicznych. Po wylądowaniu i opuszczeniu samolotu zobaczyliśmy na płycie lotniska policję i zorientowaliśmy się, że przyczyna awaryjnego lądowania maszyny była inna - powiedział dziennikarzom jeden z pasażerów feralnego lotu Carol Gable.

Po wylądowaniu przeszukano bagaże i przesłuchano pasażerów. Z oświadczenia opublikowanego na stronie internetowej lotniska wynika, że po incydencie ruch na lotnisku odbywa się normalnie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: