NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Groza w pociągu

Groza w pociągu

09.01.2014, godz. 00:00
pociąg, NJT,
foto:

Mieszkańcy New Jersey, wśród nich liczni Polacy, którzy we wtorek pod wieczór wracali z pracy w Nowym Jorku, przeżyli dwie minuty przerażenia, a po nich dwie godziny męczarni. Gdy na pociąg spadła trakcja elektryczna, zapanowała panika. Pasażerów jadących feralnym składem i „zablokowanych” na stacjach było w sumie więcej niż 1000!

Wszystko zaczęło się po godzinie 5:45 po południu. Ekspresowy pociąg New Jersey Transit wyruszył z Nowego Jorku i zaledwie kilka minut po odjeździe z Penn Station na jeden z wagonów spadła trakcja elektryczna. – To było straszne. Nie wiedzieliśmy, co się dzieje – powiedziała Allison Preefer, która wracała z pracy do Metuchen, NJ.

Wszystkim pasażerom kazano czekać na inny podstawiony pociąg, którym mieli dojechać do stacji w Newark. Według podróżnych, dopiero wtedy rozpętał się prawdziwy chaos. – Policjanci i pracownicy obsługi nie potrafili dokładnie poinstruować nas, co mamy robić i w jaki sposób dostać się do domów! – dodaje Preefer.

Wśród załamanych pasażerów nie brakowało Polaków z New Jersey. – Coś okropnego: szalał największy mróz, a my nie mieliśmy jak dostać się do domów. Marzyłam tylko, by jak najszybciej znaleźć się w ciepłym pomieszczeniu. Dlatego zadzwoniłam do męża i on przyjechał po mnie samochodem. Inaczej nie wiem, ile godzin trwałaby ta podróż – opowiada Helena z NJ.

– Obecnie trwa ustalanie przyczyny zerwania się trakcji. Zbyt wcześnie jest, aby stwierdzić, czy miało to związek z mrozem – mówił rzecznik prasowy NJT.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: