NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Greenpoint w strachu oto gwałciciel z polskiej dzielnicy

Greenpoint w strachu oto gwałciciel z polskiej dzielnicy

24.06.2013, godz. 02:00
GREENPOINT
foto:

Brutalny gwałt, o którym pisaliśmy w minionym tygodniu, sprawił, że mieszkańcy polskiej dzielnicy boją się o swoje bezpieczeństwo. Motywowany nienawiścią do gejów i lesbijek napad poruszył także przewodniczącą Rady Miejskiej Christine Quinn (46 l.). Kandydatka na burmistrza potępiła ten czyn i wyraziła nadzieję, że upubliczniony właśnie przez policję portret pamięciowy podejrzanego o brutalny czyn pozwoli jak najszybciej go aresztować – donosi Fox News.

– Gwałt na Greenpoincie to akt tchórzostwa, na który nie możemy się godzić. Żyjemy w mieście, które jest znane ze swojej barwnej różnorodności, i będziemy tego strzec. Tylko dlatego, że ktoś ma inny kolor skóry, mówi z innym akcentem czy kocha inaczej, nie może być narażony na szykany. Ta zbrodnia jest nie do zaakceptowania – napisała w oświadczeniu Queen, która sama jest lesbijką i niedawno zalegalizowała związek ze swoją partnerką.
Przypomnijmy, do brutalnego gwałtu doszło w minioną niedzielę. Wracająca nocą 26-letnia kobieta została zaczepiona przez podejrzanego mężczyznę, który rzucił się na nią na wysokości 198 Java Street. Następnie, przystawiając jej nóż do gardła, zgwałcił ją. Jak zeznała ofiara, w trakcie mówił do niej: „Wiesz, dlaczego ci to robię? Dlatego, że jesteś lesbijką”.
Podejrzany pozostaje cały czas na wolności. Ale z opisu kobiety udało się sporządzić portret pamięciowy. Napastnik jest mężczyzną w wieku od 25 do 36 lat, ma średnią budowę ciała, wzrost około 6 stóp i ciemne włosy. Może być Latynosem lub jest biały.
– Jestem naprawdę w szoku. To musi być jakiś obcy człowiek. Wszyscy raczej się tutaj znamy. Greenpoint jest bardzo przyjazny. To naprawdę bardzo niepokojące.  Zaraz ktoś zostanie napadnięty, bo mówi z akcentem... – mówił reporterom Fox Mike Benitec, który od kilku lat mieszka na Greenpoincie.
Policja prosi każdego o pomoc w schwytaniu sprawcy. Jeżeli ktoś rozpoznaje podejrzanego bądź może mieć cenne informacje, proszony jest o kontakt z 94. posterunkiem pod numerem: 718-383-3879. Informacje można przekazywać również pod numer 800-577-TIPS lub poprzez stronę internetową: www.nypdcrimestoppers.com.SAL

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: