NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Greenpoint w biegu

Greenpoint w biegu

30.05.2015, godz. 00:00
Marta Pawlaczek
foto:

W sobotę polska dzielnica zamieni się w sportową arenę, a wszystko za sprawą „Projekt Greenpoint. Przemiany 2015”. 30 maja o godzinie 3.00 pm odbędzie się pierwszy bieg z serii Greenpoint w biegu.

- Trasy treningów wyznaczone są tak, by przebiegały obok miejsc ważnych dla polskiej społeczności i były pretekstem do promocji polskiego dziedzictwa – mówi Marta Pawlaczek z Culture Shock Foundation. Start sobotniego biegu odbędzie się w Mc Carren Park - zbiórka przy wejściu do parku na rogu Bedford Ave & Lorimer Street.
To nie jedyne atrakcje, które czekają na Polonię podczas najbliższych dni. Już 2 czerwca ruszą warsztaty fotograficzne dla dorosłych – „Ludzie Greenpointu”. - Będzie to 12 warsztatów z pogranicza fotografii, socjologii i etnografii kulturowej. Celem cyklu jest nie tylko fotografowanie ale spotkania z Polakami, którzy na Greenpoincie spędzili całe swoje dorosłe życie, zbieranie historii, które związane są z ich życiem w tej dzielnicy Brooklynu – dodaje Pawlaczek. Jak zapewnia pomysłodawczyni projektu dodatkową wartością warsztatów będą spotkania z profesjonalnymi fotografami i wsparcie psychologa, który udzieli porad na temat tego jak przeprowadzić wywiad-rozmowę dotykającą trudnych dla rozmówcy tematów. Efektem warsztatów będzie wystawa fotograficzna składająca się z portretów bohaterów oraz katalog.
Warsztaty fotograficzne odbędą się 02 czerwca, godz. 6.00 pm - 8.00 pm w Bibliotece Brooklyńskiej 107 Norman Ave.
Więcej informacji na stronie: www.cultureshock.pl/greenpoint.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: