NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Greenpoint też przygotowuje się do Święta Niepodległości

Greenpoint też przygotowuje się do Święta Niepodległości

02.11.2013, godz. 02:00
flaga polska
foto:

Staraniem polskich organizacji i towarzystw zrzeszonych w Polskim Domu Narodowym przy Driggs Ave. na Greenpoincie w niedzielę l0 listopada odbędą się uroczystości z okazji 95. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Obchody rozpocznie msza święta w kościele św. Stanisława Kostki o godz. 11.30 rano. Potem nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych, organizacji polonijnych i wszystkich uczestników do Polskiego Domu Narodowego przy 261 Driggs Avenue, gdzie o godz. 1 po południu rozpocznie się uroczysta akademia.

Główne przemówienie okolicznościowe wygłosi prezes Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce pan Jacek Gałązka. W bogatym i urozmaiconym programie akademii wezmą udział: chór Angelus, zespół muzyczny Relax, zespół rewiowy Iskierki, uczniowie szkoły im. Marii Konopnickiej i młodzież należąca do harcerstwa polskiego.

Organizatorzy zapraszają całą Polonie do udziału w uroczystościach. Wstęp wolny.

Jak informowaliśmy już wczoraj, 8 listopada podczas celebracji Święta Niepodległości konsul generalna RP w Nowym Jorku Ewa Junczyk-Ziomecka wręczy odznaczenia. Polonijne uroczystości w konsulacie ma uświetnić recital Edyty Kulczak. Z kolei w niedzielę 10 listopada Instytut Piłsudskiego w Nowym Jorku zaprasza na wykład i prezentację dr. Tomasza Pudłockiego "Kobiety a wojna. Polki ziem południowo-wschodnich wobec walk 1914-1921". Powtórzmy, podczas spotkania będzie również czas na wspólne śpiewanie pieśni legionowych, które poprowadzi Izabela Grajner-Partyka.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: