NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Greenpoint. Polska dzielnica oazą zła?

Greenpoint. Polska dzielnica oazą zła?

14.08.2013, godz. 02:00
Kickstarter przeniesie siedzibę na Greenpoint
foto:

Ostatnie doniesienia z Greenpointu mogą niepokoić.… Policja w polskiej dzielnicy ma ręce pełne roboty z poszukiwaniem złodziei i wandali, którzy mocno się uaktywnili. I jakby było tego mało, niedawno doszło tam do napadu w biały dzień na osobę idącą ulicą - donosi „Brooklyn Paper".

Choć policja nie chce mówić oficjalnie o wzroście przestępczości na Greenpoincie, to jednak apeluje o ostrożność. A poza tym fakty mówią same ze siebie. Całkiem niedawno na Greenpoincie miał miejsce gwałt na lesbijce, motywowany nienawiścią. Później pojawił się strach z powodu krążącego w okolicy zboczeńca, obnażającego się przed oknami domów, seria aktów wandalizmu w lokalnym parku, zaginięcie młodej mieszkanki Greenpointu, a teraz napad z bronią w ręce!

Na szczęście tym razem obyło się bez tragedii. Jak podaje policja, zdarzenie miało miejsce w niedzielę. Około godziny 3 po południu na 32-letniego przechodnia na rogu Guernsey St. i Norman Ave. napadł bandyta. Z ustaleń śledczych wynika, że wyciągnął zza paska spodni broń, zastraszył ofiarę, następnie uderzył pistoletem w głowę, okradł i uciekł. Na pomoc krwawiącemu mężczyźnie ruszyli świadkowie, którzy szybko wezwali pomoc. Dzięki temu funkcjonariuszom udało się schwytać bandziora - 34-latka z Brownsville. Ranny został przewieziony do Bellevue Hospital; na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak już pisaliśmy w poniedziałkowym "SE", odkąd Greenpoint i Williamsburg stały się bardziej popularne i atrakcyjne, znalazły się równocześnie na celowniku złodziei. W ciągu zaledwie kilku ostatnich dni policja z greenpoinckiego posterunku aresztowała dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie napadów na restauracje i biznesy znajdujące się w okolicy. Detektywi wciąż poszukują kolejnych...

Policja prosi wszystkich o ostrożność, czujność i współpracę - jeżeli ktokolwiek widział coś niepokojącego lub podejrzanego, powinien zadzwonić na 94th Precinct pod numer 718-383-3879.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: