NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Greenpoint. Pijany jechał pod prąd i uderzył rowerzystę

Greenpoint. Pijany jechał pod prąd i uderzył rowerzystę

04.06.2014, godz. 00:00
rower
foto:

Kolejny bardzo groźny wypadek na Greenpoincie. Czterdziestoletni mężczyzna trafił do szpitala po tym, jak jadąc rowerem został uderzony przez pijanego motocyklistę. Sprawca jechał ulicą pod prąd! – podaje policja. Stan rowerzysty lekarze określali wczoraj jako krytyczny.

Jak ustalili śledczy, 40-latek jechał w kierunku północnym po Franklin Street. W pewnym momencie – kiedy znajdował się już w pobliżu Greenpoint Avenue – został uderzony przez pędzącego na motorze 52-letniego Louisa Cajigasa, który wjechał na jezdnię niezgodnie z prawem, pod prąd.
Wezwana na miejsce karetka zabrała obu mężczyzn do szpitali – rowerzystę do Bellevue Hospital, a motocyklistę do Woodhul Medical Center. Drugim z wymienionych od razu zajęła się też policja, bo interweniujący jako pierwsi oficerowie NYPD wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzono badanie krwi, które potwierdziło, że Cajigas jechał pijany jak bela.

Sprawca, chociaż przebywa jeszcze w szpitalu, formalnie został aresztowany i usłyszy niedługo oficjalnie zarzuty. Tymczasem ranny 40-latek walczy o życie. Ten wypadek potwierdza, że ulice polskiej dzielnicy są coraz bardziej niebezpieczne i należałoby wysłać do ich patrolowania więcej funkcjonariuszy...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: