NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Greenpoint miejscem... pojedynku na barszcze

Greenpoint miejscem... pojedynku na barszcze

21.10.2013, godz. 04:00
greenpoint
foto:

Nietypowy konkurs miał miejsce w sobotnie południe w parku McCarren na Greenpoincie. Podczas cotygodniowego kiermaszu zdrowej żywności lokalne restauracje rywalizowały w konkursie na przyrządzenie najlepszego czerwonego barszczu! W zawodach wzięły udział cztery restauracje: EAT, Łomżynianka, Polski Meat Market i Divine Brine Foods.

„Wyborne!”, „Ale to jest pyszne!!!” – takie opinie było usłyszeć podczas wszystkich degustacji z ust konsumentów. Po podliczeniu głosów okazało się, że w konkursie na najbardziej smakowity czerwony barszcz zwyciężyła znana na Greenpoincie i istniejąca od ponad 25 lat restauracja Łomżynianka, której właścicielką jest Janina Grzelczak. Gratulujemy!

Warto nadmienić, że restauracja Łomżynianka cieszy się też niezwykłym powodzeniem wśród Amerykanów z Greenpointu i Williamsburga. Po serii pochlebnych recenzji w nowojorskich gazetach, takich jak chociażby New York Times, lokal jest niemal codziennie oblegany przez Amerykanów chcących skosztować specjałów polskiej kuchni: pierogów, gołąbków czy też właśnie wybornego czerwonego barszczu.


Tekst i zdjęcie: Marcin Żurawicz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: