NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Greenpoint jakiego nie znamy

Greenpoint jakiego nie znamy

12.06.2015, godz. 00:00
Greenpoint, NYC
foto:

Jeżeli ktoś chce wiedzieć jak wyglądał Greenpoint 350 lat temu, kto mieszkał w tej dzielnicy i co się w niej działo na przestrzeni wieków, to łatwo możesz zaspokoić ciekawość. Już wkrótce w sprzedaży ukaże się książka pt. „Greenpoint Brooklyn’s Forgotten Past” odkrywająca zapomniane historie tej części miasta.

Autorem książki jest Geoff Cobb, nauczyciel szkoły średniej od ćwierć wieku mieszkający na Greenpoincie. Skompletowanie informacji i napisanie książki zajęło mu w sumie cztery lata – donosi „Greenpoint Gazette”.

Premiera odbędzie się 16 czerwca w dość wyjątkowym miejscu, bo w Dirck the Norseman, barze nazwanym na cześć pierwszego Europejczyka, który w 1645 roku osiadł na Greenpoincie. Podczas wieczoru autorskiego Cobb będzie czytał fragmenty książki, która – jak mówi – koncentruje się na historiach ludzi i poprzez nie naświetla to, co działo się w okolicy przed laty. W sumie jest w niej dwunastu głównych bohaterów z różnych epok i każdy z nich odkrywa inną, wyjątkową historię Greenpointu.


Wieczór z „Greenpoint Brooklyn’s Forgotten Past”

Dirck the Norseman

7 North 15th Street

Wtorek 16 czerwca

7 pm

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: