NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Greenpoint i Park Slope wśród najdroższych okolic. Rosną czynsze na Brooklynie

Greenpoint i Park Slope wśród najdroższych okolic. Rosną czynsze na Brooklynie

11.12.2013, godz. 19:25
– Mieszkanie w modnej dzielnicy ma swoją cenę, a Brooklyn stał się bardzo atrakcyjny i wysokość czynszów będzie w tej okolicy będzie szła dalej do góry. Na pocieszenie mogę powiedzieć, że tempo tego w
foto:

To już oficjalne: Brooklyn staje się coraz modniejszą dzielnicą, ale i niestety coraz droższą... Już trzeci miesiąc z rzędu czynsze w tej części metropolii poszły w górę. Średni rent w listopadzie wynosił 2800 dol. To o 3.8 proc. więcej niż rok temu – wynika raportu opublikowanego przez Douglas Elliman, wielką firmę brokerską zajmującą się handlem nieruchomościami.

– Mieszkanie w modnej dzielnicy ma swoją cenę, a Brooklyn stał się bardzo atrakcyjny i wysokość czynszów będzie w tej okolicy będzie szła dalej do góry. Na pocieszenie mogę powiedzieć, że tempo tego wzrostu nie będzie tak duże, jak było przed laty na Manhattanie – powiedział Jonathan Miller, ekspert od rynku nieruchomości i jeden z autorów raportu. Okazuje się, że największy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym zaobserwowano w kawalerkach – popularnie nazywanych studiami. W listopadzie średni czynsz wynosił za nie aż 2067 dol. (to wzrost o blisko 12 procent). Z kolei za 1-sypialniowe mieszkanie trzeba było zapłacić 2546 dol. (wiecej o 6.3 proc.). Według analizy Millera, najbardziej popularne i najdroższe okolice Brooklynu to: Carroll Gardens, Brooklyn Heights, Greenpoint, Williamsburg i Park Slope.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: