NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Greenpoint będzie miał nowy park

Greenpoint będzie miał nowy park

08.05.2013, godz. 02:00
NYC
foto:

Ta wiadomość powinna ucieszyć mieszkańców polskiej dzielnicy. Już niedługo na Greenpoincie powstanie nowy park - donoszą władze miasta. Ale to nie jest jedyna dobra wiadomość - w ramach wielkiego projektu budowy kompleksu mieszkalno-handlowego, o którym pisaliśmy na łamach "Super Expressu" niejednokrotnie - powstanie również kilka skwerów oraz deptak na brooklińskim nabrzeżu.

Jak podaje miejski Wydział Planowania przestrzennego, nowy  park (o powierzchni 3 akrów, czyli ponad 12 tysięcy metrów kwadratowych) ma powstać w miejscu porzuconego i zapuszczonego parkingu należącego do Zarządu Komunikacji Miejskiej (MTA). Po tym jak przewoźnik stracił prawa do garażowania i parkowania w tym miejscu swoich autobusów i innych pojazdów, teren zaczął zarastać chwastami. W miejscu tym znajdowała się również radiowa wieża nadawcza, ale i ona przestała wysyłać sygnał...

Teraz, zgodnie z planami, w miejscu tym powstanie piękny zielony park, w którym będą się znajdować deptaki spacerowe, place zabaw dla dzieci oraz boiska sportowe. Część pieniędzy na sfinalizowanie projektu - którego koszt liczy się w milionach dolarów - ma pochodzić ze sprzedaży częstotliwości ze znajdującej się tam wieży. Projekt ma kosztować około 8 milionów dolarów. Poza tym dużym parkiem w polskiej dzielnicy ma powstać kilka skwerów w kompleksie wieżowców mieszkaniowych Park Tower Group, którego budowa ruszy już w grudniu. Jak już informowaliśmy, zgodnie ze zmienionymi planami zabudowy nabrzeża Greenpointu i Williamsburga (tzw. Rezoning) przetarg na wybudowanie osiedla wygrała właśnie Park Tower Group. Przedstawiciele firmy twierdzą, że jeżeli wszystko pójdzie po ich myśli, to wszystkie wieżowce mieszkalne będą gotowe za 12 lat.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: