NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Greenpoint Arts Block Festival w Nowym Jorku.

Greenpoint Arts Block Festival w Nowym Jorku.

12.09.2015, godz. 20:02
Greenpoint Arts Block Festival w Nowym Jorku
foto:

Już niebawem w polskiej dzielnicy na Brooklynie odbędzie się Greenpoint Arts Block Festival. To już odstani dzwonek dla lokalnych artystów aby zgłaszać swój udział w tym wydarzeniu. Organizatorzy czekają na zgłoszenia jeszcze do poniedziałku 14 września.

Greenpoint Arts Block Festival odbędzie się 26 września. To sąsiedzki festiwal uliczny, mający na celu promocję polskich i lokalnych artystów, zaznaczenie polskiej tożsamości Greenpointu oraz integrację między wieloletnimi i nowo przybyłymi jego mieszkańcami przy okazji różnorodnych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i rekreacyjnych. - W ramach festiwalu zobaczyć będzie można stanowiska z pracami artystów, rękodzielników, lokalnych biznesów, posłuchać różnorodnej muzyki (koncerty klasyczne, folkowe, jazzowe), posmakować nie tylko polskich, ale i włoskich oraz hiszpańskich specjałów, spędzić miło czas z bliskimi, wziąć udział w zajęciach plastycznych, pograć w gry, malować, wycinać polskie wzory folklorystyczne, a nawet udać się na wycieczkę ze znanym na Brooklynie przewodnikiem Normanem Oderem – opowiada jedna z organizatorek Marta Pawlaczek, Vice President of the Board, Culture Shock Foundation.
Jeszcze przez kilka dni można zgłaszać swój udział. - Na ostatnie zgłoszenia czekamy najpóźniej do poniedziałku 14 września – dodaje Pawlaczek.
Osoby zainteresowane powinny wysłać maila marta@cultureshock.pl lub zadzwonić pod numer telefonu 646 589 2060.
Szczegóły formalne, związane z uczestnictwem w wydarzeniu opisane szczegółowo są na stronie konsulatu http://www.nowyjork.msz.gov.pl


zdjęcia  Culture Shock Foundation


Festiwal jest wspólną inicjatywa kilku organizacji i instytucji działających na rzecz Polonii i dzielnicy Greenpoint: Biblioteki Brooklyńskiej na Greenpoincie, Fundacji Culture Shock, która realizuje od dwóch lat projekt "Greenpoint. Przemiany", New York Dance & Arts Innovations oraz Slavic Art Ensemble, Dobrej Polskiej Szkoły i ArtBox Atelier. Wydarzenie współfinansuje Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku, Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku oraz Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Patronem medialnym jest Super Express.

Greenpoint Arts Block Festival
sobota, 26 września, od 11.00 - 17.00, na ulicy Leonard (między aleją Norman i Meserole).

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: