NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Grasuje w okolicach Williamsburga

Grasuje w okolicach Williamsburga

31.03.2015, godz. 02:00
szkic policyjny
foto:

Policja szuka zboczeńca. Detektywi z Brooklynu poszukują niebezpiecznego mężczyzny, który próbował zwabić do swojego samochodu 11-letnią dziewczynkę. Ponieważ do tej pory nie udało się go schwytać i istnieje ryzyko, że może czaić się na inne niewinne dziecko, policja opublikowała jego portret pamięciowy mając nadzieje, że uda się go jak najszybciej schwytać zanim będzie za późno.

Jak podają stróże prawa, do groźnego incydentu doszło na Williamsburgu, niedaleko Manhattan Avenue i Moore Street. 11-latka szła chodnikiem kiedy podjechał do niej mężczyzna w srebrnym SUV. Zatrzymał się, otworzył okno i zaczął ją zachęcać by wsiadła to ją podwiezie.
Dziewczynka na szczęście zignorowała to i szła dalej. Ale mężczyzna nie dał za wygraną. Zaparkował samochód, wysiadł z auta i zaczął za nią iść. Miał też cały czas namawiać ją, by z nim pojechała. Kiedy 11-latka odwróciła się – jak później opowiedziała rodzicom i policji –zobaczyła jak podejrzany macha do niej ręką zachęcając ją, by do niego podeszła.
Wystraszona uciekła co sił w nogach, a mężczyzna – najprawdopodobniej spłoszony przez innych przechodniów – zamiast ją gonić wsiadł do auta i odjechał z piskiem opon.
Na podstawie opisu dziecka, policja sporządziła portret pamięciowy podejrzanego i upubliczniła go. Ktokolwiek rozpoznaje mężczyznę i może mieć informacje, które pozwolą na jego aresztowanie proszony jest o kontakt z policją pod numerem: 800-577-TIPS.

Fot: NYPD

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: