NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Gospodarka w Nowym Jorku kwitnie i ma się coraz lepiej. Wyższe zarobki, więcej pracy

Gospodarka w Nowym Jorku kwitnie i ma się coraz lepiej. Wyższe zarobki, więcej pracy

05.01.2016, godz. 00:00
Nowy Jork, panorama nowojorska
Nowy Jork, panorama nowojorska foto:

Jest dobrze! A nawet bardzo. Ekonomia w metropolii rozkręciła się minionym roku i tendencja ma się utrzymać. W Nowym Jorku przybyło miejsc pracy i zwiększyły się zarobki  ze średnią tygodniową 1188 dolarów. Tak wynika z opublikowanych właśnie danych statystycznych Economic Development Corporation (EDC).

– Zeszły rok był dla nas bardzo dobry. W metropolii powstawały nowe miejsca pracy w tempie o wiele szybszym niż w całej Ameryce. Machina tak się rozpędziła, że tempo utrzyma się i w tym roku – powiedziała Maria Tores-Springer, prezes Economic Development Corporation (EDC).
Najbardziej dynamicznie rozwijającym się sektorem jest sektor prywatny. Od 2014 roku w NYC przybyło w nim aż 192.300 nowych miejsc pracy. Na koniec 2015 roku prywatne firmy zatrudnieniały 3.7 mln ludzi. Zdaniem Tores-Springer branża prywatna i małe rodzinne biznesy będą kontynuowały tendencję i dalej rozwijały się tworząc nowe miejsca pracy.
Płace również mają rosnąć, co jest dobrą wiadomością zwłaszcza, że życie w mieście nigdy nie należało do tanich. Średnia zarobków w 2015 roku wynosiła 1188 dol. Tygodniowo, czyli o blisko 80 dolarów więcej niż rok wcześniej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: