NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Gorący rok dla nowojorskiej straży

Gorący rok dla nowojorskiej straży

18.12.2014, godz. 00:00
FDNY, NYC, NY,
foto:

Koniec roku to zazwyczaj czas różnych podsumowań. Dotyczy to również miejskich agencji i departamentów, jak chociażby FDNY. Okazuje się nowojorska straż pożarna oraz jej ratownicy, mieli w tym roku wyjątkowo dużo pracy. A wręcz rekordowo dużo.

Okazuje się, że podczas jeszcze nie zakończonego 2014 roku, FDNY było wzywane do interwencji najwięcej razy od czasu prowadzenia statystyk – podaje NY1.

– Z wyliczeń i przewidywań wynika, że zamkniemy ten rok z 1.6 milionami telefonów alarmowych. Tak dużej liczby zgłoszeń nie było w historii naszego miasta – potwierdzał na konferencji burmistrz Bill de Blasio (53 l.), który wraz z szefem FDNY, Danielem Nigro prezentowali statystyki.

Poza wzrostem liczby interwencji przy pożarach, do tej pory dyspozytorzy przyjęli aż 44 tysiące zgłoszeń dotyczących ulatniania się gazu. To o 18 tysięcy więcej niż rok wcześniej. Dodatkowo w mijającym 2014 r., strażacy brali udział w akcjach ratunkowych związanych z ebolą, jak transport do szpitala nowojorskiego lekarza oraz osób, które miały z nim kontakt czy też zabezpieczanie miejsc w jakich przebywał zanim trafił na kwarantannę.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: